poniedziałek, 4 lipca 2016

Wycinanki czyli Człowieku ochłodź się!

Jako że weszłam już w temat pisania o bieganiu w upale - dziś jedziemy dalej z tym koksem.


W lecie jak wiadomo, im mniej na sobie tym lepiej - najlepiej byłoby ubrać się w fitr UV i wyjść na wybieganie, ale niestety grozi to: 
a) spowodowaniem wypadku samochodowego w razie biegania wzdłuż dróg utwardzonych 
b) zatrzymaniem przez służby porządkowe i odprowadzeniem na komisariat
c) poparzeniem słonecznym nawet pomimo whooj wysokiego faktora 

A zatem jakiś odzień się przyda. Rozglądam się więc po necie - tu przecena na topy firmy na A. i na N. z trzystu na dwieście pisiont, tu owszem koszulki niedrogie ale kolorki nieteges.  
Poza tym spójrzmy prawdzie w  oczy - moja szafka z biegowymi rzeczami już się nie domyka. Z półki sportowej  koszulki i ledżinsy spływają jak zegary u Salvadora Dali. A może by więc tak rachuciachu? 

Robię szybki przegląd szafy - tej nie założyłam od dwóch lat, tę dostałam w rozmiarze 2x za dużym, a ta z biegu, gdzie dawali tylko męskie chociaż 30% zawodników było kobietami (może zajęci organizowaniem organizatorzy tego zauważyli). 
Od czego jednak mam ostre nożyczki i zapał do zabaw w "zrób to sam" (pozdrowienia dla cioteczno-stryjecznego dziadka z trzeciej linii - Adama Słodowego!)  Doświadczenie zresztą w temacie cięcia koszulek już mam, odkąd to drżącymi rączynami odważyłam się wykonać przez maratonem wentylację na pleckach mojej pąpkinsowej koszulki i odniosłam w niej sukces, a mianowicie nie ugotowałam się na 35-tym kilometrze i dotarłam w zdrowiu do mety.Ok, a zatem pod nóż idzie unisex z Biegu Niepodległości. Marka zacna bo Craft, czyli dobra jakość, ale leży biedactwo odłogiem od lat, bo krój zdecydowanie niekobiecy. Zobaczymy, jak będzie się ciąć.Tnie się całkiem dobrze. Zero siepania.


No i proszę mamy wersję A - czyli brzucho na wierzchu, dłuższy rękawek


A tu wersja B - summer vibes - goły brzuch, rękaw w zaniku


Tyle zostało z wycinanki.


 A tu efekt końcowy. Można już iść biegać w 30 st. C :) Naturalnie to nie koniec wycinanek. Jak dowali prawdziwy upał, zrobię z niej top na cienkich ramiączkach i wentylację na plecach czyli wersję C.

Koszt nowego topu: 0,00 PLN 
Satysfakcja:  bezcenna6 komentarzy:

 1. Bardzo świetny pomysł i super brzuch!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki! Myślę że w ten sposób naprawdę można przywrócić życie paru szmatkom, które zalegają w naszych szafach :)

   Usuń
 2. oooo, ale czaderski pomysł! niby proste, a ...... do tej pory na to nie wpadłam:) Przyda się, bo szafa pęka w szwach od koszulek, tylko że tych bardziej poodsłanianych jak na lekarstwo! dzięki:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To udanych cięć życzę! Ja dziś biegałam w mojej wycinance i było super :)

   Usuń