niedziela, 28 lutego 2016

Matkowy Tim Spirit czyli zalety sztafety

Brakuje Ci emocji w bieganiu? Wystartuj w zawodach! 
Emocje na zawodach to za mało? Wystartuj w sztafecie!

Moimi pierwszymi zawodami sztafetowymi był Ekiden parę lat temu, w którym wystartowałam w teamie Blogaczy czyli blogujących biegaczy. Nigdy wcześniej nie miałam okazji biegać z pałeczką ani przekazywać komukolwiek czegokolwiek podczas biegu, więc ekscytacja tym startem była wymieszana z obawą, że coś się rypnie, a konkretnie upuszczę ten patyczek podczas zmiany, zgubię na trasie, albo coś tam pomylę. 

Na szczęście od samego początku atmosfera była na tyle fajna, że się wyluzowałam, wstępnie na sucho przećwiczyliśmy przekazanie pałeczek w strefie zmian i poszły konie po betonie. 
Było rewelacyjnie - żadne indywidualne zawody nie są w stanie równać się pod względem atmosfery ze sztafetą. Team spirit jest pełną gębą, bo cały czas trzymasz kciuki i wspierasz darciem japy nie tylko siebie ale całą swoją drużynę.  Przy okazji, ten właśnie fakt potrafi wyzwolić w człowieku dodatkowe pokłady mocy, no bo przecież biegniesz nie tylko dla siebie, więc niemaniemogę i że zeszłabym z trasy czy coś tam. A wspólna radość po zakończeniu to jeszcze inna bajka. No generalnie polecam bardzo.  

I dlatego własnie bardzo się cieszę, bo 8 maja być może znów stanę na starcie Ekidena, ale tym razem w zupełnie innym składzie. Zamiast żylastych umięśnionych facetów mają biec ze mną w drużynie wyłącznie dziewczyny. Cecha wspólna: wszystkie dzieciate - stąd nazwa teamu "Matkowy Tim"
Oto my: 
Aneta Gąsiorowska
Jo Szm

Siła matek!

Cały pomysł wyszedł od Sportowej Mamy, czyli Asi, która namówiła nas na taką akcję. Dodatkowo po raz pierwszy warunkiem uzyskania przez nas pakietu jest uzbieranie kwoty na cele dobroczynne, a konkretnie na pomoc Komitetowi Ochrony Praw Dziecka
Zasada jest prosta - organizujemy zbiórkę, dobrzy ludzie wpłacają dowolne kwoty, a jeśli uzbiera się łącznie tysiąc złotych, my dostajemy prawo startu w w Ekidenie, a KOPD kasę na pomoc dzieciakom, które mówiąc bardzo ogólnikowo mają w swoim życiu przerąbane.  

A zatem dobrzy ludzie, WPŁACAJCIE! :) 
Matki chcą bardzo pobiec dla tych dzieciaków i wesprzeć Komitet wspólnie z Wami. 
Liczy się każda kwota która wpłynie na konto.  


Dziękujemy! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz